Zdedili ste nehnuteľnosť a chcete ju čo najvýhodnejšie predať? Ukážeme vám ako

Zverejnené


Rozhodli ste sa zdedenú nehnuteľnosť predať? Premýšľate, aký postup zvoliť, aby vás celý proces stál čo najmenej času a starostí? Zároveň by ste radi predali za čo najvyššiu cenu? Máme pre vás 3 užitočné tipy, s ktorými vykúzlite atraktívnu nehnuteľnosť s minimálnymi nákladmi.

Rekonštruovať pred predajom: Áno alebo nie?

Možno vám napadne, že by cenu bytu zvýšila poriadna rekonštrukcia, napríklad výmena obkladov a sanity v kúpeľni, modernejšia kuchyňa, či renovácia podláh. Našou radou je sa pri predaji zdedenej nehnuteľnosti do rozsiahlych a nákladných rekonštrukcií nepúšťať. Celý proces sa časovo natiahne a vo finále sa vám investícia ani nemusí vrátiť.

Daniela gisin krumsick uqnebyrq660 unsplash 1 – kópia zmensena

Fotografia: Daniela Gisin-Krumsick na Unsplash

Zároveň je smutnou realitou, že byty predražené neprimerane nákladnou a dizajnovo špecifickou rekonštrukciou dlho ostávajú v ponuke ako ležiaky a nakoniec sa často predávajú pod cenu

Nehnuteľnosť vysťahujte a vymaľujte

Prvým krokom pri príprave bytu je jeho kompletné vysťahovanie. Byty zariadené starším nábytkom a kobercami v inom ako súčasnom či nadčasovom dizajne na cene skôr strácajú, než získavajú. Následne byt vymaľujte, ideálne neutrálnou bielou.

Daniela gisin krumsick akukcphimxm unsplash

Fotografia: Daniela Gisin-Krumsick na Unsplash 

Zosvetlíte a rozžiarite priestor a vydenzifikujete steny. Samozrejmosťou je aj dôsledné upratanie priestoru. Dajte si takisto pozor na zápachy a prípadné neudržiavané, špinavé miesta. Vedia prakticky ihneď odradiť významnú časť záujemcov. 

Upratané a vymaľované? Je čas na home staging a realitku

Ak nás zavoláte do prázdneho a čerstvo vymaľovaného bytu, môžeme hneď začať s našou prácou. Pomôžeme vám s home stagingom, fotením, inzerciou aj samotnými prehliadkami. Samozrejmosťou je potom zastrešenie kompletného kúpno-predajného procesu. 

Vďaka home stagingu vykúzlime aj z jednoduchého priestoru domov, s ktorým sa budú vedieť záujemcovia stotožniť. Striedme dekorácie, vhodne zvolené farby textílií a doplnkov, to všetko dokáže vytvoriť z neosobnej a strohej nehnuteľnosti atraktívny a pohodlný priestor. 

Daniela gisin krumsick 03le79b2qhy unsplash

Fotografia: Daniela Gisin-Krumsick na Unsplash 

Nehnuteľnosť samozrejme profesionálne nafotíme tak, aby záujemcov pritiahla a aby o nej získali dokonalý prehľad. Vieme, ako dobre predať. A celý proces zastrešíme aj pre vás.

Úvodná fotografia: CDC na Unsplash

PREDAJ

4-izbový byt vo vyhľadávanej lokalite Ružinova

Ružová dolina, Bratislava-Ružinov

82 m²
4 izby
3D
Zistiť viac

306 990 €

PREDAJ

Lesný pozemok 9,8 ha pri Malom Dunaji

Dolné Topoľníky, Topoľníky

98 538 m²
Zistiť viac

92 500 €

PREDAJ

Rodinný dom s veľkým pozemkom

Kollárova, Kopčany

1 527 m²
1 527 m²
3 izby
3D
Zistiť viac

139 990 €

PRENÁJOM

Obchodný priestor na prenájom v centre Bratislavy

Jozefská, Bratislava - Staré Mesto

Zistiť viac

1 200 €