Čo získate predajom nehnuteľnosti prostredníctvom realitnej kancelárie?

Zverejnené


Ak ste sa rozhodli pre predaj bytu alebo domu, pravdepodobne uvažujete, či sa vám viac oplatí predávať svojpomocne, alebo bude lepšie osloviť realitnú kanceláriu. Pripravili sme pre vás niekoľko argumentov, ktoré vás presvedčia o tom, že zverenie kúpnopredajnej realitnej transakcie profesionálom je dobrý nápad.

Zdroj: Freepik.com

Ušetríte čas. More času.

Predaj nehnuteľnosti stojí veľa času. Na prípravách, inzercii, prehliadkach aj samotnom predajnom procese. Ak sa rozhodnete pre predaj po vlastnej osi, počítajte približne s jednou až dvoma desiatkami hodín vášho voľného času týždenne, ktoré budete venovať len tejto jednej veci. Bude totiž nutné byt či dom pripraviť.

Budete opravovať malé nedostatky, dôsledne upratovať a s ohľadom na zvýšenie atraktivity vašej ponuky aj zháňať home stagingové služby, či pokúšať sa sami o dizajnovú úpravu. Budete fotiť, inzerovať na rôznych portáloch, odpovedať na emaily a telefonáty (z ktorých drvivá väčšina bude práve od realitných maklérov) a absolvujete množstvo prehliadok s neistým výsledkom. Ak sa dohodnete, príde na rad zháňanie právnika, obiehanie úradných a bankových inštitúcií, orientovanie sa v povinnostiach a nutných náležitostiach celého procesu.

Zdroj: Sonnie Hiles na Unsplash

Zverte predaj vašej nehnuteľnosti realitnej kancelárii a množstvo týchto neefektívnych procesov za vás spracujeme tak, aby sme vám ušetrili čas. Zistíme vaše potreby a preferencie. Poradíme vám v predajnej stratégii aj stanovení ceny. Spracujeme atraktívny inzerát a starostlivo vyfiltrujeme solídnych a serióznych záujemcov. Budeme vám oporou pri obhliadkach aj následných právnych krokoch. S nami skrátka na nič pri predaji nezabudnete a môžete sa spoľahnúť, že všetko prebehne hladko a prípadné zádrhely vyriešime k vašej spokojnosti.

Predáte za optimálnu cenu a za optimálny čas.

Najčastejšou chybou pri samopredaji nehnuteľnosti je zvolenie neprimeranej ceny. Stretávame sa síce aj s tým, že si predávajúci vypýta menej, ako by mohol, ale oveľa častejšou chybou je stanovenie neúmerne vysokej ceny. Pri príliš nízkej cene sa pripravíte o peniaze tzv. cenou ušlej príležitosti. Nehnuteľnosť sa síce predá veľmi rýchlo, nebýva výnimkou ani dohoda o predaji doslova v priebehu niekoľkých hodín od zverejnenia inzerátu, ale finančný obnos, ktorý takto získate, mohol byť vyšší.

V prípade stanovenia neprimerane vysokej ceny riskujete, že sa z vašej ponuky stane ležiak. Nehnuteľnosť, ktorá na realitných inzertných portáloch visí príliš dlho, je podozrivá a neatraktívna. Roztáča sa tak špirála znižovania ceny na strane predávajúceho a znižovania dôvery v ponuku na strane záujemcov. Vo finále predávate nehnuteľnosť za oveľa nižšiu cenu, než ste pôvodne dúfali.

Zdroj: Freepik.com

Spoľahnite sa pri predaji na nás a cenu nehnuteľnosti vám pomôžeme stanoviť tak, aby bola optimálnou z hľadiska postavenia na realitnom trhu aj kúpnej sily vo vašom regióne. Je našou prácou sledovať vývoj cien realít v konkrétnom geografickom rámci.  Neraz sme svedkami situácie, že sa nehnuteľnosť predá za o niekoľko percent nižšiu cenu, ako bola inzerovaná. Nechajte si poradiť v realitnom ohodnotení a predáte v adekvátnom časovom horizonte za najlepšiu možnú cenu.

Získate viac záujemcov vďaka profesionálnej propagácii

Nemusíte si robiť starosti s tým, ako byt či dom pripraviť na fotenie či prehliadky. Spolupracujeme s profesionálmi v oblasti home stagingu a vašu nehnuteľnosť pripravíme a nafotíme tak, aby už v náhľade inzerátu zaujala s výrazným náskokom. Inzerát podporíme technickým aj 3D pôdorysom. Samozrejmosťou sa stáva video prehliadka, vďaka ktorej získajú záujemcovia lepšiu predstavu o proporciách a dispozícii priestorov.

Zdroj: Freepik.com

 

Potrebujete pomôcť s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti?

Kontaktuje nás na čísle: 0905 229 445

PREDAJ

Nedokončená stavba rodinného domu na 8á pozemku

Budovateľská, Most pri Bratislave

220 m²
800 m²
5 izieb
Zistiť viac

229 990 €

PREDAJ

NEPREHLIADNITE! Krásny 5izbový kompletne zariadený bungalov

Tri vody, Malinovo

125 m²
456 m²
5 izieb
3D
Zistiť viac

399 990 €

PREDAJ

II.ETAPA úspešného projektu rodinného domu s tepelným čerpadlom…

Jastrabia, Chorvátsky Grob

98 m²
330 m²
4 izby
Zistiť viac

279 500 €

PREDAJ

Krásny 4izb.bungalov v Ivanke pri Dunaji

Bernolákovská, Ivanka pri Dunaji

661 m²
661 m²
4 izby
3D
Zistiť viac

375 000 €

PREDAJ

Krásny 3izb.byt LAMAČ - Studenohorská

Studenohorská, Bratislava - Lamač

77 m²
3 izby
3D
Zistiť viac

274 990 €

PREDAJ

Novinka v ponuke - Rekr. pozemok Devín.

Gronáre, Bratislava - Devín

430 m²
230/400V
Zistiť viac

137 000 €