Čo na podlahu: Koberec, parkety či epoxid?

Zverejnené


Podlahy určujú charakter miestnosti a dotvárajú celkový dizajn. S ohľadom na odolnosť, dizajn aj vhodnosť pre napr. podlahové kúrenie už máte výber podlahových variácií o niečo pestrejší než v minulosti.

Koberec: útulnosť, príjemná mäkkosť a teplo

Najčastejšie udávaným dôvodom pre výber koberca je jeho príjemnosť na dotyk a tepelná izolácia. Z postele nestúpite bosou nohou na studenú podlahu, na zemi sa môžu hrať vaše deti bez obáv z prechladnutia a celý priestor sa položením koberca pocitovo zútulní.

Zdroj: Freepik

Najväčšou nevýhodou kobercov je ich údržba. Najmä pri svetlých kobercoch budete vidieť každú škvrnku. Taktiež zadržiava prach, preto je dôležité časté a dôsledné vysávanie. Hĺbkové tepovanie zaraďte do upratovacieho plánu tri až štyrikrát ročne.

Laminátová podlaha: všetko pre dizajn

Laminátová podlaha je pomerne odolná, dokáže dokonale imitovať drevo, predáva sa v bohatých rôznorodých dizajnoch a nie je drahá. Odporúčame ju aj do obývačiek, ktoré sú prepojené s kuchyňou, aby sa nerušil dizajnový efekt dvomi rôznymi podlahami. Jej nevýhodou je pocitový chlad, ktorý môžete ale ovplyvniť položením kusového koberca.

Zdroj: Jean-Philippe Delberghe na Unsplash

Laminátovú podlahu môžete bez obáv položiť aj na podlahové kúrenie, čo sa napríklad u drevených parkiet výrazne neodporúča.

Epoxidové liate podlahy: Trend v bytovom dizajne

Ide o liatu podlahu, obľúbenú pre jej nekonvenčný vzhľad. Epoxidovú podlahu zvolili majitelia bytu aj pri rekonštrukcii kuchyne a kúpeľne menšieho bytu, o ktorej sme písali pred nedávnom.

Ide často o lesklú, úhľadnú podlahu, ktorá sa postupne od veľkých výrobných hál etabluje aj v domácnostiach. Má moderný, industriálny charakter a jej veľkou výhodou je prakticky neobmedzená farebnosť. Dokážete ňou imitovať napr. vodnú plochu aj kamennú podlahu.

Zdroj: Metallic Epoxy Floor Paint na Crekoat

Ďalšími výhodami epoxidových podláh je jednoduchá údržba, farebná stálosť aj pri pôsobení UV žiarenia, bezšpárovosť a oproti dlažbe je aj príjemnejšia na dotyk bosou nohou. Pre jej dobré tepelne vodivé vlastnosti a nízku hrúbku je mimoriadne vhodná aj k podlahovému kúreniu.

Drevená podlaha

Na drevenú podlahu nedajú dopustiť milovníci autentických a prírodných materiálov. Drevené parkety pôsobia elegantne a teplo. Zároveň majú pri správnej údržbe veľmi dobrú trvácnosť.

Zdroj: Beazy na Unsplash

Jej nevýhodou je, že nie je úplne vhodná na podlahové kúrenie a že ju raz za čas treba prebrúsiť a prelakovať.

 

Potrebujete pomôcť s predajom alebo kúpou nehnuteľnosti?

Kontaktuje nás na čísle: 0905 229 445

PREDAJ

1 izbový byt v pôvodnom stave vo vyhľadávanej lokalite

Landauova, Bratislava - Dúbravka

40 m²
1 izba
Zistiť viac

108 000 €

PREDAJ

Investičný byt - garsónka vo Vinohradoch

Račianska, Bratislava - Krasňany

30 m²
1 izba
Zistiť viac

103 000 €

PREDAJ

Veľký viacgeneračný rodinný dom v úžasnom prostredí

Vlkov, Horná Mariková

2 143 m²
Zistiť viac

360 000 €

PREDAJ

Príjemný 3-izbový byt s obľúbeným dispozičným riešením

Toplianska, Bratislava - Vrakuňa

70 m²
3 izby
Zistiť viac

164 990 €

PREDAJ

Rodinný dom - dvojgeneračné bývanie, podnikanie - Ivanka pri Duna…

Ružová, Ivanka pri Dunaji

301 m²
718 m²
4 izby
3D
Zistiť viac

360 000 €